Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.

Inhalt

Aktualności
Z bajką przez cały rok PDF Drukuj
piątek, 12 marca 2010 13:23
Z bajką przez cały rok (S pohádkou po celý rok), to projekt organizowany wspólnie z biblioteką miejską w Kędzierzynie-Koźlu oraz w czeskim Prerovie w ramach projektu polsko-czeskiego pn. Bajka na każdy czas. Celem projektu jest przede wszystkim integracja uczniów z Czech i Polski poprzez promocję literatury dla dzieci - czeskiej w Polsce, polskiej w Czechach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. I - IV i polega wykonaniu plastycznej interpretacji czeskich bajek. Z najlepszych, nagrodzonych prac (ilustracji polskich bajek w wykonaniu dzieci czeskich oraz czeskich bajek w wykonaniu uczniów z Polski), wydany zostanie polsko-czeski bajkowy kalendarz na 2011 r.
Laureaci otrzymają drobne nagrody w postaci upominków i książek, natomiast główną nagrodą w konkursie będzie wycieczka do Pragi lub czeskiego Jiczyna - miasta Rumcajsa. Ponadto, dla najlepszych uczestników konkursu odbędą się dwudniowe warsztaty na Górze Św. Anny, które zakończą się przedstawieniem teatralnym i wystawą projektów bajkowego muru.
Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 13:48
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj
piątek, 12 marca 2010 13:03
Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki im. Harry`ego Pottera przygotowali inscenizację, która była wprowadzeniem do części zasadniczej, czyli pasowania pierwszaków na czytelnika. Bardzo ważną rolę odegrały przygotowane przez uczniów stroje i rekwizyty dla poszczególnych postaci, które urozmaiciły występy oraz rozwijały wyobraźnię dzieci. Uczniowie klasy pierwszej nie byli tylko biernymi widzami, ale poprzez zadawanie im pytań przez prowadzących, mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania np. związane z bohaterami bajek czy z poszanowaniem książki. Nie kryli również radości otrzymując pamiątkowe karty czytelnika, zakładki.
Pasowanie na czytelnika 2010
Czerwony Kapturek, Kot w butach, książka, sufler
Image

Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 13:46
 
Misiolandia 2009 PDF Drukuj
czwartek, 19 listopada 2009 11:07
Wyniki konkursu Kiss:
1. Alicja Lisowska, kl. II A
2. Katarzyna Muzyka, kl. III A
3. Filip Rabiej, kl. V S
Wyróżnienia:
Klaudia Budzan, kl. VI S
Pola Bąk, kl. IV S
Bartłosz Zięba, kl. V S
ImageImage
Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 13:45
 
Otwarte Szuflady PDF Drukuj
poniedziałek, 08 czerwca 2009 01:28

4 czerwca w PSP 9 podsumowano VI edycję akcji literackiej Otwarte Szuflady i ogłoszono wyniki konkursu Europejskie baśnie XXI wieku. Zadaniem uczestników w tym roku było napisać współczesną baśń, nawiązującą do twórczości braci Grimm, np.: bohater, zdarzenie, wątek itp.oraz posiadającą wszystkie cechy baśni - magiczność, fantastyka, ożywienie przyrody, nieokreślony czas akcji.

Nadesłane prace oceniło jury w składzie: Witold Tadeusz Szkodziński, Agata Blachucik, Barbara Górnik, Marta Białkowska-Rojek. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 9-11 oraz 12-13 lat.

Laureatami wśród młodszych klas zostali: Karolina Gomuła z PSP 6 – I miejsce, Wiktor Milewski z PSP 5 – II miejsce oraz Paweł Narewski z PSP 1 – III miejsce. Natomiast w starszej grupie wiekowej główną nagrodę otrzymał Michał Stypułkowski z PSP 19, na II miejscu uplasował się Patryk Olejnik PSP 3, III miejsce Weronika Grzesik z PSP 5. Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Magdaleny Zawadzkiej z PSP 19, Anny Naruć z PSP 19, Wiktorii Florczyk z PSP 5, Adama Piotrowskiego z PSP 6, Agaty Kaduk z PSP 9, Emilii Linek z PSP 15, Doroty Daniel z PSP w Starym Koźlu. Wyróżnienie zdobyła też Julia Gass i Charlotte Roesch z Rottmannschule w Simmern. Pozostali baśniopisarze również zostali nagrodzeni za udział w konkursie.

 


Poprawiony: wtorek, 09 czerwca 2009 15:37
Więcej…
 
Spotkanie z Barbarą Gawryluk PDF Drukuj
środa, 05 marca 2008 23:21
Uczniowie PSP 6  i PSP 9 uczestniczyli 5 marca 2008r. w spotkaniu z autorką książek dla dzieci „Kaktus dobry pies”, "Kaktu szukaj", „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, „W zielonej dolinie” i dziennikarką Radia Kraków. W tym roku ukażą się kolejne książki.
Barbara Gawryluk jest absolwentką Filologii Szwedzkiej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Jest również dzinnikarką Radia Kraków, w którym prowadzi autorską cykliczną audycję o literaturze dla dzieci pt.: "Książka na szóstkę".
Paqni Gawryluk przeczytała dzieciom fragmenty swoich książek i opowiedziała o zawodzie literata i dziennikarza. Odpowiadała na liczne pytania między innymi skąd bierze pomysły do swoich książek. na koniec spotkania rozdała autografy.
Image

Poprawiony: czwartek, 06 marca 2008 10:45
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 8