Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

Nie mów dziecku, jak bardzo je kochasz, pokaż to, poświęcając mu czas. Ulrich Schaffer

Inhalt

Aktualności
Z bajką przez cały rok - podsumowanie projektu PDF Drukuj
poniedziałek, 08 listopada 2010 19:39

28 października, z udziałem Prezydenta Miasta, uczestników konkursu, rodziców i czeskich gości, miała miejsce impreza zamykająca projekt realizowany przez biblioteki miejskie w Kędzierzynie-Koźlu i czeskim Przerowie.
W ramach tego projektu między innymi braliśmy udział w konkursie na plastyczną interpretację wybranej bajki Z BAJKĄ PRZEZ CAŁY ROK/S POHÁDKOU PO CELÝ ROK. Przedmiotem konkursu było wykonanie indywidualnej pracy plastycznej – ilustracji do wybranej książki. Dzieci polskie ilustrowały bajki czeskie, czeskie – bajki polskie. Na konkurs wpłynęło 620 prac z Polski i Czech. Jury nagrodziło 24 osoby, dalsze 26 otrzymały wyróżnienia. Z nagrodzonych rysunków stworzono bajkowy kalendarz, w którym znalazły się 4 prace uczniów naszej szkoły. Wszyscy laureaci konkursu pojechali na wycieczkę do Jiczyna, bajkowego miasteczka z którego pochodził rozbójnik Rumcajs, tytułowy bohater książki Václava Čtvrtka i Radka Pilařa.
Celem projektu była integracja najmłodszych mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza poprzez organizowanie wspólnych działań w zakresie promocji kultury i literatury dla dzieci. Poznanie literatury czeskiej przez dzieci polskie, a polskiej przez dzieci czeskie, miało służyć wzajemnemu zrozumieniu i zbliżeniu „oswajać” z bliskimi sobie językami.

 
Warsztaty plastyczne PDF Drukuj
poniedziałek, 08 listopada 2010 19:14

8 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych ph. Co w trawie piszczy..., które poprowadził ilustrator książek i czasopism Paweł Wakuła. Uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się jakie etapy przygotowania przechodzi ilustracja, zanim pojawi się w książce lub czasopiśmie oraz poznać tajniki pracy w redakcji gazety. Wykonali także ilustracje do ksiązki „Co w trawie piszczy” o ekologicznej wymowie.

Paweł Wakuła pisarz i ilustrator od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci – „Angorką”. Niedawno ukazała się jego nowa książka „Kajtek i Yetik”. Kajtek nie przepada za przygodami. Chyba że w książkach. Kiedy jednak okazuje się, że jego sąsiadem jest kapitan Ksawery Eugeniusz Rumpel, a po ogrodzie kręci się wielki i włochaty Yetik - nie ma rady. Kajtek musi rzucić książkę w kąt i osobiście wkroczyć w przygodę. Za zardzewiałą furtką czeka na niego kapka strachu, nieco detektywistycznej roboty i przyjaźń. A na deser - wiktuały á la Ms. Rowling!

Spotkanie z Pawłem WakułąSpotkanie z Pawłem Wakułą


Spotkanie z Pawłem WakułąSpotkanie z Pawłem Wakułą
Więcej zdjęć w Galerii/ Imprezy/ Spotkanie z pisarzem i ilustratorem Agory

Poprawiony: środa, 10 listopada 2010 13:04
 
Z AUTOREM W ROLI GŁÓWNEJ - SPOTKANIE Z DOROTĄ GELLNER PDF Drukuj
poniedziałek, 27 września 2010 18:26

W piątek 1 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z DOROTĄ GELLNER - autorką popularnych wierszy, piosenek, programów telewizyjnych, słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych dla dzieci.

Dorota Gellner - Dama Orderu Uśmiechu. Poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk, bajek muzycznych, sztuki dla Teatru Lalek Guliwer. Napisała ponad sto tekstów piosenek dla dzieci, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia - lalka nieduża", „Ogórek wąsaty", „A ja rosnę". Debiutowała w „Świerszczyku", współpracowała z „Misiem", „Płomyczkiem", „Ciuchcią", „Pentliczkiem", Radiem i Telewizją.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: 1999 - Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Dorota Gellner Dzieciom"
2005 - Order Uśmiechu
2007 - Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
2008 - Medal „Serce Dziecku"
W roku 2009 jej książka „Czekoladki dla sąsiadki" została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2008

Więcej zdjęć w galerii, w dziale Imprezy

Poprawiony: poniedziałek, 08 listopada 2010 19:49
 
Dziennikarstwo internetowe PDF Drukuj
czwartek, 09 września 2010 16:51

Uczniowie koła dziennikarskiego opracowali szkolną gazetkę internetową. Zespół redakcyjny składający się z redaktora naczelnego, jego zastępcy oraz redaktorów działu aktualności, sportu, mody, zdrowia i urody. Wymyślili nazwę – Fresh 9 i założyli stronę gazetki. Każdy z redaktorów starał się znaleźć i opracować materiał do swojej rubryki oraz zamieścić go
w Internecie. Wśród dziennikarzy znalazł się również poeta. Uczniowie nakręcili też krótką filmową reklamę szkolnego sklepiku. Ich dokonania można zobaczyć pod adresem http://fresh9.blogspot.com/

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2011 10:20
 
My i nasi rówieśnicy na innych kontynentach PDF Drukuj
czwartek, 09 września 2010 16:41

Projekt realizowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozyskiwania i przetwarzania informacji. Uczniowie mają do dyspozycji aparaty fotograficzne i kamery cyfrowe oraz inny sprzęt. Zajęcia odbywają się od października do maja. Dla najaktywniejszych uczniów czeka wycieczka niespodzianka.
W ramach tego przedsięwzięcia nawiązaliśmy kontakt m. in. ze szkołą w Ghanie -  Mary Queen of Peace Catholic School w Cape Coast nad Zatoką Gwinejską. Uczestnicy projektu korespondują z uczniami tej szkoły.

Poprawiony: środa, 09 lutego 2011 10:06
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8