Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

Wystarczy 20 minut czytania każdego dnia, by dziecko stało się bardziej pogodne i śmiałe, wrażliwe i ciekawe świata. Wspólne czytanie to także bliski kontakt z mamą i tatą, dający dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Inhalt

Aktualności
Mini Playback Show PDF Drukuj
środa, 27 kwietnia 2011 09:08

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie Mini Playback Show. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie klas I-VI Uczestnicy będą walczyć o Złotą, Srebrną i Brązową Płytę. Zapisy w bibliotece. Konkurs odbędzie się 1 czerwca.

Michael Jackson

 

 

 

 

Ubiegłoroczny zdobywca Złotej Płyty

 

 

 

 

 

 


Przygotowania do konkursu
Dim lights Embed Embed this video on your site

Poprawiony: sobota, 18 czerwca 2011 15:41
 
Konsola wii na usługach edukacji PDF Drukuj
poniedziałek, 25 kwietnia 2011 21:35

Kolejnym urządzeniem, którym mogliśmy się pobawić w ramach projektu Nowe technologie na usługach edukacji była konsola wii. Mogliśmy testować wiele gier sportowych, a przede wszystkim Wii Fit, której nazwanie grą jest nieco umowne, ponieważ grą jest tylko po części. Poza czysto rozrywkowymi celami może służyć jako elektroniczna waga, przyrząd do ćwiczeń, czy nawet osobisty trener. Zabawka ta może być używana całkiem na poważnie na lekcjach wychowania fizycznego jako przyrząd treningowy.
Konsola wii Konsola wii Konsola wii Konsola wii

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2011 22:21
Więcej…
 
Akademia Odkrywców - wycieczka dydaktyczna PDF Drukuj
poniedziałek, 25 kwietnia 2011 21:05

W ramach projektu "Nowe technologie na usługach edukacji II" wzięliśmy udział w wycieczce dydaktycznej "Akademia Odkrywców". Pod tym hasłem kryje się wystawa, którą gościł WODIiP w Opolu. Przedsięwzięcie miało na celu przekazanie wiedzy naukowej w sposób zabawny, ciekawy i zrozumiały, gdzie teoria łączona jest z zastosowaniem i praktycznym działaniem.
Akademia Odkrywców Akademia Odkrywców
Spóźniony dżwięk - w tym modelu, który testują Bartek i Filip, na przebycie 113 metrów, dźwięk poptrzebuje ok. 0,3 sekundy. to, co Bartek mówi, Filip słyszy z opóźnieniem.
Wspólne lustro - pozwala dwóm osobom zobaczyć swoją wspólną twarz.

Uczestnicy "Akademii Odkrywców” mogli samodzielnie uruchamiać urządzenia i obserwować ich działania. A było co robić wśród 28 eksponatów. Na przykład na wędrujących kuleczkach można było poznawać zjawisko elektrostatyki, oglądać różne eksponaty pod mikroskopem. Oczywiście wszystkiego można było dotykać i bawić się eksponatami. W tej nietypowej "Akademii” obowiązywała zasada: dotknij, sprawdź i zrozum. Stanowiska specjalnie przystosowano do eksperymentowania, a przy nich przygotowano opisy zadań. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach, w czasie których każdy wykonał dla sienie kalejdoskop lub peryskop albo łódź z napędem. Eksperymenty pozwoliły spojrzeć na naukę z innej perspektywy.
Akademia Odkrywców Akademia Odkrywców
Kula plazmowa - w widowiskowy sposób tworzone sa wyładowania elektrostatyczne.
Rurowa oktawa
- rury o rożnej długości, zamontowane od najdłuższej do najkrótszej pionowo na ramie. Za pomocą gumowej paletki Bartek uderza w górne wyloty rur, z których wydobywają się dźwięki o rożnych tonach.

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2011 09:07
 
Nowe narzędzia na usługach edukacji PDF Drukuj
czwartek, 07 kwietnia 2011 09:53

W ramach projektu Nowe technologie na usługach edukacji wykorzystywaliśmy urządzenia, które są bardzo pomocne w procesie edukacji: tablicę interaktywną, testico i wizualizer - było mnóstwo zabawy i pożytku z możliwości, jakie one posiadą.
Zestaw Testico to grupa produktów służąca przede wszystkim do szybkiego przeprowadzania testów i zbierania informacji od grupy. Urządzenia bardzo podobały się uczniom, zwłaszcza że mogli też przygotować test dla nauczycieli i sprawdzić ich wiedzę "z różnych dziedzin". Przy użyciu pilotów został również przeprowadzony konkurs na temat wody z okazji Światowego Dnia Wody.

Wizualizer to kamera z wbudowanym oświetleniem, która umożliwia wyświetlenie na dużym ekranie małych obiektów, które są na bieżąco skanowane przez obiektyw. Obraz z wizualizera przekazywany jest do projektora, a z projektora kierujemy go na ekran projekcyjny.
Pozwala to dużej grupie obejrzeć niewielki przedmiot bez konieczności przekazywania go z rąk do rąk. Można go podłączyć np. do mikroskopu i dzięki temu prezentować to, co gołym okiem jest po prostu niewidoczne. Zastosowań wizualizera jest oczywiście więcej i mogą być one używane w wielu dziedzinach życia. Nasi uczniowie wymyślili, np. zabawę w telewizję.

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2011 20:50
 
Zostań autorem bajkowego polsko-czeskiego kalendarza na rok 2012 PDF Drukuj
wtorek, 08 marca 2011 12:44

Z książką na każdy czas - legendy naszych sąsiadów to polsko - czeski konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI Przedmiotem konkursu jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej – ilustracji do wy­branej czeskiej legendy. Wykaz legend dostępny w bibliotece. Prace muszą być wykonane kredkami, farbami lub inną techniką malarską płaską w formacie A3 (297×420). Oceniane będą przez wspólne, polsko-czeskie 3 osobowe jury, które przyzna 6 nagród głównych i 12 wyróżnień po każdej ze stron. Termin wykonania prac - do 20 kwietnia.
Nagrody stanowić będą drobne upominki: książki i nagrody rzeczowe oraz uczestnictwo w wycieczce. Prace nagrodzone nagrodami głównymi zamieszczone zostaną w polsko-czeskim baśniowym kalendarzu na 2012 rok.

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2011 10:17
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8