Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

Radosne rozwijanie, Nad książką z rodzicem siadanie, I z zapartym tchem słuchanie, Gdy dorosły zaczyna czytanie.

Inhalt

Aktualności
Szkolna akcja "Świat bez głodu" PDF Drukuj
środa, 19 marca 2014 15:08

Włączyliśmy się do kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez Głodu” wspierając konkretne działania tej organizacji.

W ramach wsparcia akcji rozprowadzamy zielone opaski Świat bez głodu" - 5 zł

Więcej…
 
Studnia dla Południa - II edycja PDF Drukuj
wtorek, 25 lutego 2014 14:00

Po raz drugi włączamy się do kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej pod hasłem "Studnia dla Południa" wspierającej działania PAH w Sudanie Południowym i Somalii. W ramach tego projektu przeprowadzamy też  działania edukacyjno-informacyjne, które zwiększą wiedzę uczniów i uczennic na temat dostępu do wody w różnych krajach oraz przyczyn i sutków jego braku.

W celu wsparcia budowy studni przez PAH rozprowadzamy gadżety wodne:

  • przypinka 3 zł
  • opaska 2 zł

Pieniądze ze sprzedaży gadżetów wodnych przeznaczone zostaną na budowę ujęć wodnych w Sudanie Południowym i Somalii.

Do tej pory, w ramach kampanii „Studnia dla Południa” wybudowaliśmy studnię w szkole podstawowej w Bor (Ducuum,Sudan Płd.). W szkole w Bor uczy się 250 dzieci, które dzięki studni mają dostęp do bezpiecznej pitnej wody.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestię dostępu do wody w krajach, w których PAH buduje i remontuje ujęcia wodne, obecnie w Somalii, Sudanie Południowym i Autonomii Palestyńskiej oraz na temat globalnego systemu produkcji, do którego wykorzystywane są zasoby wodne.

W wyniku akcji uczniowie zdobywają ogólną wiedzę na temat dostępu do wody różnych krajach, pogłębiają swoją wiedzę w zakresie tematyki wodnej, szczególnie wirtualnej wody oraz prywatyzacji wody.

Poprawiony: środa, 19 marca 2014 15:24
Więcej…
 
Bajki na tydzień (Banaty) PDF Drukuj
wtorek, 11 lutego 2014 14:19

O sprawiedliwym władcy morza i złym szachu - baśń perska

Laila i czarne łabędzie - baśń z Sudanu

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 19:30
 
Zdrowo sie odzywiac, dobrze sie uczyc, byc sprawnym PDF Drukuj
wtorek, 11 lutego 2014 10:20

Polsko - niemiecki projekt realizowany na platformie edukacyjnej wspólnie z zaprzyjaźniona szkołą z Niemiec oraz szkołami z Węgier, Turcji i Włoch. Dotyczy tematów zdrowego odżywiania się, odpowiedniego spędzania wolnego czasu i wspólnych zainteresowań. Odnośnie odżywiania szczególną rolę zwracamy na śniadanie i to jak ważną rolę pełni ono w funkcjonowaniu zdrowego organizmu w ciągu całego dnia. A przede wszystkim uczniowie doskonalą umiejętności posługiwania się komputerem, poznają zasady bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania się w sieci (netykiety). Mają okazję praktycznie zastosować język angielski w kontaktach z rówieśnikami. Projekt jest okazją do nauki przez zabawę.

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 19:26
 
Bajki na tydzień (Banaty)- "Lorelei" PDF Drukuj
środa, 15 stycznia 2014 10:34

Niedaleko miasta Koblencji nad Renem wznosi się wielka skała. Jest to skała Lorelei. Dzisiaj podróżni i kupcy przyglądają się jej z beztroskim zainteresowaniem, ale w dawnych czasach budziła ona strach wśród ludzi, którzy gdy zapadł zmierzch, trzymali się z dala od rzeki. Dlaczego? O tym opowiada legenda.

Poprawiony: środa, 15 stycznia 2014 14:29
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8