Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

To jest dorosłych powołanie - Głośne dzieciom czytanie!

Inhalt

Aktualności
Oto mol książkowy

Oto mol książkowy! rozstrzygnięto trwający cały rok konkurs Zostań molem książkowym. W tym roku został nim Nikodem Miłek. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Jasłowska, a na trzecim: Magdalena Tkacz, Szymon Spadło i Tymoteusz Spadło.

 
Czy znasz kraj naszego sąsiada? PDF Drukuj
czwartek, 26 czerwca 2014 21:53

Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży z okazji 25. rocznicy przemian demokratycznych 1989 roku zorganizowała akcję Dzień Wolnosci, w ramach której w całej Polsce odbyło się szereg imprez związanych z tym zagadnieniem. Była to też dla nas okazja do zorganizowania konkursu wiedzy o Niemczech pod hasłem Czy znasz kraj naszego sąsiada? Ze znajomością było różnie;) Największą wiedzą oraz znajomością języka niemieckiego wykazał się drużyna w składzie: Oliwia Waśniowska, Katarzyna Cież, Aleksandra Olejnik, Martyna Morel. Drugie miejsce zajęli: Paweł Dębski, Piotr Rypel, Wiktor Wołyński, Patryk Białkowski, a trzecie: Martyna Adamska, Julia Drukowska, Zuzanna Kunert, Daria Werner.

 
Teatrzyk kukiełkowy

Uczniowie klasy 1a w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii pogłębiali swoją wiedzę na temat czarodziejskiego świata bajek oraz sztuki aktorskiej. Efektem końcowym pracy małych aktorów było przygotowanie teatrzyku kukiełkowego. W poniedziałek, 2 czerwca, uczniowie wystawili następujące bajki: „Królowa Śniegu”, „Królewna Śnieżka”, „Wilk i siedem koźlątek”, „Stoliczku nakryj się!”. Wszystkie dekoracje i marionetki wykorzystane podczas przedstawienia były dziełem uczniów. Występy małych aktorów zostały gorąco przyjęte przez zebraną publiczność – rodziców, dziadków oraz Świetliczaków. Uczestnicy teatrzyku kukiełkowego otrzymali nie tylko gromkie brawa lecz również pamiątkowe dyplomy.

 
Gegulfi - spotkanie w NiemczechW tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie, którego nazwa brzmi tajemniczo Gegulfi. Jest to skrót od nienieckiej wersji tytułu projektuGesund essen, gut lernen, fit bleiben (jeść zdrowo - dobrze się uczyć – być w
formie. Gegulfi to również warzywna maskotka. W projekcie tym uczestniczą też dzieci z czterech innych szkół - Z Niemiec, Węgier, Turcji i Włoch. W Niemczech mamy partnerską klasę, z którą korespondujemy. Nie mogliśmy pojechać na spotkanie do Niemiec, gdzie byli też nasi koledzy z Węgier, Włoch i Turcji, ale pani Renata Matusiak i pani Anna Mitura nagrały jak śpiewamy piosenki i zawiozły to do Niemiec. Przywiozły też dużo filmów i zdjęć z tego spotkania. Cieszymy się, że wszyscy się tam dobrze bawili i gotowali wspólnie zdrowe jedzenie. Dziękujemy również za wszystkie prezenty.
Uczniowie klasy IVb


 
Dzień Bibliotekarza

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 odwiedziły naszą szkolną bibliotekę im. Harry'ego Pottera. Miało to miejsce w Dniu Bibliotekarza, czyli 8 maja. Zapoznały się pokrótce z pracą biblioteki oraz tym jak powstaje książka. Potencjalnym przyszłym czytelnikom bardzo się u nas podobało.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8