Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation
English (United Kingdom)Polish (Poland)

Mówi mama, mówi tata: Odłóż piłkę, Wołaj brata. Teraz razem poczytamy, Bohaterów książek poznamy I wspólnych przygód zaznamy.

Inhalt

Aktualności
Książka uniewinniona! PDF Drukuj
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:01

23 kwietnia jest obchodzony na całym świcie Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku przypadł on w niedzielę, dlatego świętowaliśmy już w piątek 21 kwietnia. Z tej okazji uczniowie klasy VI a, biorący udział w projekcie „Sąd nad książką”, wystąpili na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej z inscenizacją o tym samym tytule.

W trakcie działań projektu, najpierw pracowali w trzech grupach: miłośników książek, ich przeciwników oraz sędziów. Gromadzili odpowiednie informacje: o zaletach i wadach książki oraz pracy sądu, następnie je prezentowali. Uczestniczyli też w spotkaniu w MBP na temat tego, jak działa sąd i kto w nim pracuje. Zapoznali się ze strojami charakterystycznymi dla sędziów, obrońców i oskarżycieli.

Ostatnim etapem było przygotowanie przedstawienia, w którym postawili przed sądem książkę. Prokurator przedstawił zarzuty, z których wynikało, że w dzisiejszych czasach książka jest już przeżytkiem i jest niepotrzebna. Na swoich świadków powołał komputer i płytę DVD. Był też powołany pendrive, ale nie stawił się na rozprawie ze względów zdrowotnych. Obrona również powołała swoich świadków. Byli nimi: bibliotekarka, czytelniczka-emerytka i dziecko. Głównej sędzinie (świetna rola Zuzanny Pańczyk) towarzyszyli ławnicy, jako obiektywni i nieposzlakowani eksperci od tematu czytelnictwa. Po wysłuchaniu świadków obu stron, oskarżenia i obrony, sąd udał się na naradę. Obrady nie trwały długo, po krótkiej przerwie woźny, zdecydowanym głosem, wezwał wszystkich ponownie do powstania i oznajmił wejście sądu. Jego osąd brzmi: Z czytania absolutnie nie można zrezygnować! W uzasadnieniu wyroku czytamy m.in.: Książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Książka może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.

Wyrok został przyjęty owacjami publiczności, którą byli uczniowie PSP 1. Na koniec książka podziękowała swojemu adwokatowi za dzielną obronę. Do tej pory nie złożono apelacji. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie, każdy wcielił się w odpowiednią rolę.

 

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 20:04
 
Ważne spotkanie PDF Drukuj
poniedziałek, 06 marca 2017 22:15

Historyczne spotkanie słynnego piłkarza i patrona biblioteki.

 
Język chiński w bibliotece PDF Drukuj
niedziela, 30 października 2016 11:38

Zajęcia języka chińskiego

 
Spotkanie z pisarką PDF Drukuj
piątek, 30 września 2016 11:24

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu z pisarką Anna Czerwińską-Rydel. Pani Anna pisze książki dla dzieci o wielkich Polakach. Do tej pory napisała m.in. o F. Chopinie, I. Kraszewskim, H. Sienkiewiczu.

Poprawiony: piątek, 30 września 2016 11:42
 
Na razie tylko lektury PDF Drukuj
piątek, 30 września 2016 06:49

W związku z trwającym scontrum (inwentaryzacją) wypożyczane są tylko lektury. Przepraszamy za utrudnienia. Po zakończeniu scontrum zapraszamy do normalnego wypożyczania.

Poprawiony: piątek, 30 września 2016 06:58
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8